kortikosteroīdiem zarnu iekaisuma slimības

Dažas no šīm zālēm var ņemt kā tabletes. Ja slimība skar tikai apakšējo daļu resnās zarnas, kortikosteroīdi var ievadīt ar klizmu. Par slimība, kas skar tikai taisnās zarnas, svecītes un aktuāli krēmi var izmantot. Smagos gadījumos, daži kortikosteroīdi tiek dota caur adatu vēnā (IV).

Šīs zāles samazina iekaisumu.

Kortikosteroīdi, tiek izmantoti, lai ārstētu čūlainais kolīts un Krona slimība (iekaisīga zarnu slimība, vai IBD).

Kortikosteroīdi uzlabot vai pārtraukt simptomus čūlainais kolīts un Krona slimība. Šīs zāles lieto likt slimības remisiju (laikposmā bez simptomiem). Tie netiek izmantoti ilgtermiņā. Kad slimība ir gājusi remisija, ārsts pakāpeniski samazinās spēku un apjomu kortikosteroīdu jūs lietojat.

Tikai cilvēki, kuri nesaņem labāk ar citām zālēm mazāk nekā puse no cilvēkiem ar IBD -need veikt kortikosteroīdus. No šiem cilvēkiem, daudzi iet remisija pēc lietojat kortikosteroīdus. 1, 2 Daži cilvēki ar IBD var būt nepieciešams, lai saglabātu ņemot mazu devu kortikosteroīdu lai palīdzētu saglabāt tos remisija.

Steroīdu klizmas var būt īpaši noderīga iekaisums apakšējā resnās un taisnās zarnas.

Visas zāles ir blakusparādības. Bet daudzi cilvēki nejūtas blakusparādības, vai viņi spēj tikt galā ar tiem. Vaicājiet farmaceitam par blakusparādībām katras zāles esat lietojis. Blakusparādības ir uzskaitītas arī informāciju, kas nāk ar savu medicīnu.

Šeit ir dažas svarīgas lietas, kas domā par

Zvaniet savam ārstam vai citus ārkārtas pakalpojumus uzreiz, ja jums ir

Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir

Biežas blakusparādības šīs zāles iekļaut

Kortikosteroīdu tabletes tiek izmantota, lai apturētu simptomu vidēji smaga vai smaga čūlainā kolīta kad aminosalicilātus, piemēram, sulfasalazīns vai mesalamine, nav strādājis; Kortikosteroīdu klizmas, svecītes, krēmi vai putas var lietot, lai ārstētu vieglas vai vidēji smagas čūlainais kolīts, kas ir tikai uz taisnās zarnas vai apakšējā daļā resnās zarnas; Smaga plaša slimība dažkārt ir nepieciešama ārstēšana ar intravenozo (IV) kortikosteroīdus.

Kortikosteroīdu tabletes tiek izmantota, lai apturētu simptomus vidēju līdz smagu Krona slimību. Tos izmanto, kad citas zāles nav strādājuši, lai apturētu uzliesmojums-up Krona slimības; Vairāk smagi simptomi Krona slimība var būt nepieciešams apstrādāt ar kortikosteroīdu dotajiem vēnā (intravenozi, vai IV). To parasti veic slimnīcā.

Skatīt narkotiku Lūgums Pilns blakusparādības. (Zāļu Atsauce nav pieejama visās sistēmās.)

Kortikosteroīdi var saglabāt savu imūnsistēmu no cīņas ar infekciju. Kad jūs lietojat šīs zāles (un pat tad, kad esat beidzis, ņemot to), mēģiniet nedrīkst būt ap cilvēkiem, kuri ir slimi. Un pārliecinieties, ka jūs runāt ar savu ārstu, pirms jums jebkāda veida vakcinācija.

Cilvēki, kuri veic kortikosteroīdus vairāk nekā 2 līdz 3 mēnešiem vajadzētu lietot kalcija un D vitamīna piedevas vai citas zāles, piemēram, bifosfonātiem, lai novērstu osteoporozi. Lai iegūtu vairāk informācijas, skatiet Zāles sadaļu tēmu Osteoporoze. Jūsu ārsts var vēlēties, lai Jūs būtu kaulu blīvuma pārbaudi, lai pārbaudītu osteoporozes.

Medicīna ir viens no daudzajiem instrumentiem ārsts, lai ārstētu veselības problēmas. Ņemot zāles, kā ārsts iesaka uzlabos Jūsu veselību un var novērst nākotnes problēmas. Ja jums nav veikt jūsu zāles pareizi, jums var nodot savu veselību (un varbūt savu dzīvi) riskam.

Ir daudzi iemesli, kāpēc cilvēkiem ir problēmas, ņemot savu zāles. Bet vairumā gadījumu, ir kaut kas jūs varat darīt. Ierosinājumus par to, kā strādāt ap kopīgas problēmas, medikamentus, kā norādīts.

Sievietes, kuras lieto šīs zāles grūtniecības laikā ir nedaudz lielāka iespēja, ka bērns ar iedzimtiem defektiem. Ja Jūs esat grūtniece vai plānojat grūtniecību, Jums un Jūsu ārstam ir jāizvērtē riski, izmantojot šīs zāles pret riskiem nav ārstējot Jūsu stāvokli.

Follow-up aprūpe ir būtiska daļa no ārstēšanas un drošību. Noteikti darīt un iet uz visām tikšanās, un sazinieties ar ārstu, ja jums ir problēmas. Tā ir arī laba ideja zināt savus testa rezultātus un saglabāt sarakstu ar zālēm, ko lietojat.

Pabeigt jauno medikamentu informācijas veidlapu (PDF) (Kas ir PDF dokuments?), Lai palīdzētu jums saprast šīs zāles.

Mills SC, et al. (2011). Krona slimība, meklēt datums 2009. gada decembris BMJ Clinical Evidence. Pieejams tiešsaistē: http: //www.clinicalevidence.

Friedman S, Lichtenstein GR (2006). Čūlainais kolīts. MM Wolfe et al., Eds., Terapija ar gremošanas traucējumi, 2nd ed., Pp. 803-817. Philadelphia: Saunders Elsevier.

E. Gregory Thompson, MD – Internal medicin; Arvydas D. Vanagunas, MD – Gastroenteroloģija

14. novembris 2014

Parasti ieguvumi zāļu ir svarīgāki nekā sīkām blakusparādības; Blakusparādības var iet prom pēc esat lietojis zāles uz brīdi; Ja blakusparādības joprojām raizēties jūs, un jūs brīnums, ja jums vajadzētu paturēt lietot zāles, zvaniet savam ārstam. Viņš vai viņa, iespējams, var samazināt devu vai mainīt zāles. Nav pēkšņi atmest lietot zāles, ja vien Jūsu ārsts.

Apgrūtināta elpošana; Pietūkums sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums.

nātrene; Infekcijas pazīmes ir, piemēram, rīkles iekaisums, drudzis, šķaudīšana, klepus vai; Vēders sāpes, slikta dūša vai vemšana, kas nebūs iet prom; Asiņaini vai melni, darvai līdzīgi izkārnījumi; Straujš svara pieaugums; Izmaiņas acīs, ieskaitot neskaidru redzi vai acu sāpes; Muskuļu krampji, sāpes vai vājums; Izmaiņas ādā, ieskaitot pinnes vai sarkanīgi violetu līniju; Palielināts slāpes, jo īpaši ar biežu urinēšanu.

Palielināta apetīte; Nervozitāte vai nemiers.