kortikosteroīdus par juvenīlo idiopātisko artrītu

Iekšķīgi (tablešu veidā, oral)

Acu pilieni

Kortikosteroīdi ir līdzīgi dabas hormonu vielu ražo ķermeņa, kas palīdz samazināt iekaisumu.

Kortikosteroīdi bieži lieto, lai ārstētu juvenīlo idiopātisko artrītu. Kortikosteroīdi, kas tiek veikti ar muti vai injicējot, ir visbiežāk izmanto, lai kontrolētu sākotnējos posmus sistēmiskā juvenīlo idiopātisko artrītu (JIA). Kortikosteroīdi var lietot arī bērniem, kuriem ir oligoartikulārais tips vai Poliartikulāra slimības ar smagu rīta stīvums vai nakts sāpes.

Perorālos kortikosteroīdus bieži usefu; Bērniem ar sistēmisko JIA, kuriem ir drudzis un iekaisumu aizsardzības sac ap sirdi (perikardīts); Kontrolēšanai nakts sāpes vai rīta stīvums JIA; Lai kontrolētu uzliesmojums-up simptomu poliartikulāra JIA; Gaidot citu narkotiku, piemēram, metotreksātu vai etanercepta stātos spēkā. Metotreksāts un etanercepta ir slimības modificēšana pretreimatisma līdzekļiem (SMPRL).

Īss “eksplozijas” terapija (sākotnēji lielas devas perorālo kortikosteroīdu kas ir konusveida off), var būt noderīga, ja iekaisums ap sirdi (perikardīts) vai drudzis ir sastopams bērniem ar sistēmiskā JIA.

Kortikosteroīdi var izmantot arī kā “tilts” terapiju uzsākot spēcīgāku otrās rindas zāles, piemēram, metotreksātu, lai kontrolētu simptomus, bet jaunā zāles stājas spēkā. Pēc kāda laika, kortikosteroīdu lēnām atsaukts lai noskaidrotu, vai citas zāles, kas ir efektīva.

Injekcijas kortikosteroīdu var lietot, lai ārstētu īpašas šuves, ja konservatīva terapija kontrolē simptomus labi izņemot konkrētās locītavās.

Kortikosteroīdu Eyedrops tiek izmantoti bērni, kuriem rodas iekaisuma acu slimība.

Kortikosteroīdi var nodrošināt ātru, krasu uzlabošanos dažiem cilvēkiem ar JIA. 1

Blakusparādības augsta vai ilgtermiņa kortikosteroīdu devas bērniem ietver

Izaugsme apspiešana; Kaulu retināšana (osteoporoze); Viegli zilumi; Mēness sejas izskatu ar šķidruma aizturi un svara pieaugums (Kušinga izskatu, kas saistīti ar Kušinga sindromu); Garastāvokļa maiņas.

Ilgstoša kortikosteroīdu rada nozīmīgas blakusparādības, tostarp novājinātu imūnsistēmu un novājinātu muskuļus.

Jūs varat palīdzēt samazināt blakusparādības, tostarp augšanas problēmas, dodot jūsu bērns šīs zāles no rīta nevis naktī. Zemu devu pirms gulētiešanas dažreiz lieto, lai ārstētu smagu rīta stīvums. 1

Skatīt narkotiku Lūgums Pilns blakusparādības. (Zāļu Atsauce nav pieejama visās sistēmās.)

Ilgstoša kortikosteroīdu lietošanas nav ieteicams, jo lielos blakusparādības. Zemas devas kortikosteroīdi ir mazāk blakusparādības, un var būt lietderīgi ilgāku izmantošanai sarežģītos gadījumos.

Dažos gadījumos devu kortikosteroīdu kas kontrolē simptomi ir pārāk augsts ilgtermiņa lietošanai. Labākais deva var būt līdzsvars starp augstāku devu, kas kontrolē simptomus labi, bet rada nozīmīgas blakusparādības un mazāku devu, kas nekontrolē visus simptomus pilnībā, bet rada mazāk blakusparādības.

Ja jūsu bērns ir dota kortikosteroīdu terapiju 2 nedēļas vai vairāk, zāles pakāpeniski jāsamazina (konusveida), nevis pēkšņi apstājās. Sašaurinās palīdz organismam pielāgoties pārmaiņām. Bet daži bērni ir pagaidu pieaugumu sāpes, kad kortikosteroīdu terapijas pārtraukšanas.

Pēc kortikosteroīdu kopīgu injekcijas, jūsu bērnam jāizmanto locītavu pēc iespējas mazāk uz vienu dienu vai divas. Cast vai šinas var likt uz locīklas mazs bērns, lai aizsargātu locītavu no lieko kustību.

Pabeigt jauno medikamentu informācijas veidlapu (PDF) (Kas ir PDF dokuments?), Lai palīdzētu jums saprast šīs zāles.

Giannini EH, Brunner HI (2005). Ārstēšana nepilngadīgo reimatoīdā artrīta. In WJ Koopman, LW Moreland, eds., Artrīts un sabiedroto apstākļu, 15th ed., Vol. 1301-1318 1, pp.. Philadelphia: Lippincott Williams un Wilkins.

Susan C. Kim, MD – Pediatric; John Pope, MD – Pediatrija

9. septembris 2014