kortikosteroīdus par polymyalgia rheumatica vai milzu šūnu arterīta

Tie ir visi kortikosteroīdu zāles, ko var veikt iekšķīgi (perorāli) tablešu formā. Deksametazons ir pieejams kā šķidrums.

Šīs zāles var samazināt iekaisumu.

Šīs zāles parasti izmanto polymyalgia rheumatica (PMR) un milzu šūnu arterīta (GCA). Tie var ātri samazināt iekaisumu, ko izraisa šie apstākļi. Lielākas devas kortikosteroīdu tiek veikti milzu šūnu arterīta nekā polymyalgia rheumatica.

Lielākā daļa cilvēku, kas ir polymyalgia rheumatica vai ātri milzšūnu arterīts atgūties pēc kortikosteroīdu terapijas. Tās parasti var pārtraukt lietot zāles pēc 1 līdz 2 gadiem. Daži cilvēki turpināt lietot zemas devas kortikosteroīdu vairākus gadus, lai kontrolētu simptomus, piemēram, sāpes un stīvumu. 1

Visas zāles ir blakusparādības. Bet daudzi cilvēki nejūtas blakusparādības, vai viņi spēj tikt galā ar tiem. Vaicājiet farmaceitam par blakusparādībām katras zāles esat lietojis. Blakusparādības ir uzskaitītas arī informāciju, kas nāk ar savu medicīnu.

Šeit ir dažas svarīgas lietas, kas domā par

Zvaniet savam ārstam vai citus ārkārtas pakalpojumus uzreiz, ja jums ir

Zvaniet savam ārstam, ja Jums ir

Biežas blakusparādības šīs zāles iekļaut

Ar ilgtermiņa lietošanai, biežas blakusparādības var ietvert

Retākas blakusparādības ir

Parasti ieguvumi zāļu ir svarīgāki nekā sīkām blakusparādības; Blakusparādības var iet prom pēc esat lietojis zāles uz brīdi; Ja blakusparādības joprojām raizēties jūs, un jūs brīnums, ja jums vajadzētu paturēt lietot zāles, zvaniet savam ārstam. Viņš vai viņa, iespējams, var samazināt devu vai mainīt zāles. Nav pēkšņi atmest lietot zāles, ja vien Jūsu ārsts.

Apgrūtināta elpošana; Pietūkums sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums.

Skatīt narkotiku Lūgums Pilns blakusparādības. (Zāļu Atsauce nav pieejama visās sistēmās.)

Kortikosteroīdi var saglabāt savu imūnsistēmu no cīņas ar infekciju. Kad jūs lietojat šīs zāles (un pat tad, kad esat beidzis, ņemot to), mēģiniet nedrīkst būt ap cilvēkiem, kuri ir slimi. Un pārliecinieties, ka jūs runāt ar savu ārstu, pirms jums jebkāda veida vakcinācija.

Cilvēki, kuri veic kortikosteroīdus vairāk nekā 2 līdz 3 mēnešiem vajadzētu lietot kalcija un D vitamīna piedevas vai citas zāles, piemēram, bifosfonātiem, lai novērstu osteoporozi. Lai iegūtu vairāk informācijas, skatiet Zāles sadaļu tēmu Osteoporoze. Jūsu ārsts var vēlēties, lai Jūs būtu kaulu blīvuma pārbaudi, lai pārbaudītu osteoporozes.

Zemākas devas kortikosteroīdi izraisa mazāk blakusparādību un ir mazāk ilgtermiņa riskus nekā darīt augstāku devām. Ārsts dos jums kā mazu devu, cik vien iespējams, lai ārstētu Jūsu stāvokli. Pēc tam, kad simptomi ir aizgājuši prom, un jūsu laboratorijas testi ir normāli, ārsts lēnām samazināt devu pa mēnešiem ilgi.

Medicīna ir viens no daudzajiem instrumentiem ārsts, lai ārstētu veselības problēmas. Ņemot zāles, kā ārsts iesaka uzlabos Jūsu veselību un var novērst nākotnes problēmas. Ja jums nav veikt jūsu zāles pareizi, jums var nodot savu veselību (un varbūt savu dzīvi) riskam.

Ir daudzi iemesli, kāpēc cilvēkiem ir problēmas, ņemot savu zāles. Bet vairumā gadījumu, ir kaut kas jūs varat darīt. Ierosinājumus par to, kā strādāt ap kopīgas problēmas, medikamentus, kā norādīts.

Sievietes, kuras lieto šīs zāles grūtniecības laikā ir nedaudz lielāka iespēja, ka bērns ar iedzimtiem defektiem. Ja Jūs esat grūtniece vai plānojat grūtniecību, Jums un Jūsu ārstam ir jāizvērtē riski, izmantojot šīs zāles pret riskiem nav ārstējot Jūsu stāvokli.

Follow-up aprūpe ir būtiska daļa no ārstēšanas un drošību. Noteikti darīt un iet uz visām tikšanās, un sazinieties ar ārstu, ja jums ir problēmas. Tā ir arī laba ideja zināt savus testa rezultātus un saglabāt sarakstu ar zālēm, ko lietojat.

Pabeigt jauno medikamentu informācijas veidlapu (PDF) (Kas ir PDF dokuments?), Lai palīdzētu jums saprast šīs zāles.

Hellmann DB (2013). Milzu šūnu arterīts, polymyalgia rheumatica, un Takayasu s arterīts. In GS Firestein et al., Eds., Kellijas Textbook of Rheumatology, 9. ed., Vol. 1461-1480 2, pp.. Philadelphia: Saunders.

Adam Husney, MD – Ģimenes medicin; Anne C. Poinier, MD – Internal Medicine

9. septembris 2014

nātrene; Infekcijas pazīmes ir, piemēram, rīkles iekaisums, drudzis, šķaudīšana, klepus vai; Vēders sāpes, slikta dūša vai vemšana, kas nebūs iet prom; Asiņaini vai melni, darvai līdzīgi izkārnījumi; Straujš svara pieaugums; Izmaiņas acīs, ieskaitot neskaidru redzi vai acu sāpes; Muskuļu krampji, sāpes vai vājums; Izmaiņas ādā, ieskaitot pinnes vai sarkanīgi violetu līniju; Palielināts slāpes, jo īpaši ar biežu urinēšanu.

Palielināta apetīte; Nervozitāte vai nemiers.

Svara pieaugums; Garastāvokļa izmaiņas; Miega traucējumi; Zilumi viegli; Loss kaulu kalcija un kaulu retināšanas (osteoporoze); Palielināts risks baktēriju infekcijām un dažām vīrusiem, piemēram, jostas rozi. Kortikosteroīdi novājināt imūnsistēmu; Augsts asinsspiediens; Problēmas ar cukura līmeni asinīs (diabētu).

Redzes problēmas (katarakta); Muskuļu vājums; Mīkstināšana no kaula locītavā (avaskulāras nekrozi vai osteonekroze).