murgi traucējumi guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Murgi traucējumi tiek klasificēts kā psihotiski traucējumi, traucējumi, kad persona ir problēmas atzīt realitāti. Maldi ir viltus ticība, kas balstās uz nepareizu interpretāciju realitāti. Murgiem, tāpat kā visas psihozes simptomi, var parādīties kā daļu no daudziem dažādiem psihiskiem traucējumiem. Bet termins murgi traucējumi izmanto, kad murgiem ir visredzamāko simptoms .; Cilvēks ar šo slimību tur viltus pārliecība stingri, neskatoties skaidru pierādījumu vai pierādījumu par pretējo. Murgiem var ietvert apstākļus, kas varētu rasties patiesībā, pat ja tie ir maz ticams (piemēram, ģimenes blakus uzzīmējot nogalināt jums). Vai tos var uzskatīt par “dīvainas” (piemēram, sajūta kontrolē ārēja spēku vai kam domas ievietota jūsu galvas). Reliģisko vai kultūras pārliecība, kas akceptē citiem locekļiem personas kopiena nav maldi .; Ir vairāki veidi, murgiem: vajāšanas, erotiska, grandiozas, greizsirdīgs vai somatiskām (ti, murgiem par ķermeni). Cilvēki ar mānijas traucējuma parasti nav halucinācijas vai liela problēma ar noskaņojumu. Atšķirībā no cilvēkiem ar šizofrēniju, tie nemēdz būt lielas problēmas ar dienu ikdienas darbību. Izņemot uzvedību saistīti ar maldīgas saturu, tie neparādās dīvaini .; Kad halucinācijas tomēr rodas, tie ir daļa no maldīgas pārliecības. Piemēram, kāds, kurš ir maldi, ka iekšējie orgāni ir puves var izsaukt halucinācijas smakas vai sajūtas, kas saistītas ar šo maldi .; Ja darbība ir traucēta, tas parasti ir tiešs rezultāts maldi. Tāpēc traucējumi var konstatēt tikai, novērojot uzvedību, kas ir sekas ticības. Piemēram, cilvēks, kurš baidās tikt nogalināts var pamest darbu vai palikt mājās ar visiem toņos novilktas, nekad došanās .; Tā kā cilvēki ar mānijas traucējuma apzinās, ka viņu uzskati ir unikāli, tie parasti nerunā par tiem. Murgi traucējumi tiek diagnosticēta daudz retāk nekā šizofrēnijas .; simptomi; Galvenais simptoms ir noturīga maldi vai murgiem (fiksētu ticība) – piemēram, par situāciju, stāvokli vai darbību – tas nav noticis, bet var būt ticams reālajā dzīvē. Veidi ietver; Erotomanic – Murgi no speciāla, mīlošas attiecības ar citu personu, parasti kāds slavens vai augstāku stāvokli. (Šis maldi veids ir dažreiz saknes stalking uzvedību.); Grandiozs – Murgi, ka personai ir īpašas pilnvaras vai spēju, vai īpašas attiecības ar spēcīgu personu vai skaitli, piemēram, prezidents, slavenība vai pāvesta .; Greizsirdīgs – Murgi ka seksuālais partneris tiek neuzticīga .; Vajāšanas – Murgi, ka persona tiek apdraudēta vai izturējies .; Somatisko – Murgi, kam fizisku slimību vai defektu.

simptomi

Galvenais simptoms ir noturīga maldi vai murgiem (fiksētu ticība) – piemēram, par situāciju, stāvokli vai darbību – tas nav noticis, bet var būt ticams reālajā dzīvē. Veidi ietver; Erotomanic – Murgi no speciāla, mīlošas attiecības ar citu personu, parasti kāds slavens vai augstāku stāvokli. (Šis maldi veids ir dažreiz saknes stalking uzvedību.); Grandiozs – Murgi, ka personai ir īpašas pilnvaras vai spēju, vai īpašas attiecības ar spēcīgu personu vai skaitli, piemēram, prezidents, slavenība vai pāvesta .; Greizsirdīgs – Murgi ka seksuālais partneris tiek neuzticīga .; Vajāšanas – Murgi, ka persona tiek apdraudēta vai izturējies .; Somatisko – Murgi, kam fizisku slimību vai defektu.

diagnoze

Tā murgi traucējumi ir reti, ārsts būtu jāizvērtē iespēja, ka vēl viena liela slimība, piemēram, šizofrēniju, garastāvokļa traucējumi vai medicīnas problēma, kas izraisa simptomus. Medicīnas cēloņi jāapsver, jo vēlāk dzīvē. Cilvēki, kuriem attīstās demence (piemēram, Alcheimera slimība), var kļūt murgi.

Cik ilgi tas notiek?

Cik ilgi šī slimība ilgst svārstās daudz. Daži cilvēki ir pastāvīgs maldi, kas nāk un iet tā intensitāti un nozīmīgumu. Dažās traucējumi ilgs tikai dažus mēnešus.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Nav zināms veids, kā novērst šo traucējumu.

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Attieksme pret šo traucējumu ir grūti, it īpaši, ja maldi ir ilgstoša. Antipsihotiskie līdzekļi var būt noderīga, bet murgi dažreiz nesaņem labāk ar farmakoloģisko ārstēšanu. Tā kā pacienti var noticēt, ka viņi ir garīgi traucējumi, viņi var atteikties visa ārstēšana, ieskaitot psihoterapiju. Tomēr atbalsts, drošības sajūtu, un norādot uz atšķirību starp simptomiem un realitāti visi varam būt noderīgi, ja persona ir gatavs tikties ar terapeits. Izglītošana ģimeni par to, kā reaģēt uz cilvēka vajadzībām, var būt noderīga.

Kad apmeklēt ārstu

tiklīdz problēma ir atklāta zvanīt personas primārās aprūpes ārsts, psihiatrs vai citu garīgās veselības aprūpes speciālists.

prognoze

Perspektīvas mainās. Lai gan slimība var iet prom pēc neilga laika, murgiem arī var saglabāties mēnešiem vai gadiem. Raksturīga nevēlēšanās personai ar šo traucējumu pieņemt ārstēšanu padara prognoze sliktāk. Tomēr cilvēki ar šo traucējumu saglabāt daudzas jomas funkcionēšanas, tāpēc daži darīt samērā labi ar ierobežotu palīdzību.