narkotiku atkarība

Narkomānija, ko sauc arī par vielu lietošanu traucējumi, ir atkarība no juridiskā vai nelikumīgu narkotiku vai medikamentu. Paturiet prātā, ka alkohols un nikotīns ir juridiskas vielas, bet arī uzskata narkotikas.

Kad esat atkarīgi, jūs nevarat kontrolēt savu narkotiku lietošanu, un jūs varat turpināt lietot narkotikas, neskatoties uz kaitējumu tas izraisa. Narkomānija var izraisīt intensīvu tieksmi pēc narkotikām. Jūs varat atmest, bet lielākā daļa cilvēku uzskata, viņi nevar darīt to pašu.

Narkomānija var izraisīt nopietnas, ilgtermiņa sekas, ieskaitot problēmas ar fizisko un garīgo veselību, attiecības, nodarbinātību, un likumu.

Jums var būt vajadzīga palīdzība no sava ārsta, ģimenes, draugu, atbalsta grupām vai organizētu ārstēšanas programmu, lai pārvarētu savu narkomāniju un palikt bez narkotikām.

Lielākā daļa narkotiku atkarībām sākt ar eksperimentālu lietošanu narkotiku sociālās situācijās. Dažiem cilvēkiem, narkotiku lietošana kļūst biežākas. Par atkarību un cik ātri jūs kļūt atkarīgs risks ir atkarīgs no narkotikām. Dažas zāles ir lielāks risks un izraisīt atkarību ātrāk nekā citi.

Atzīstot narkomānija ģimenes locekļiem

Laikam ritot, jums var būt nepieciešams lielākas devas narkotikas, lai iegūtu augstas. Drīz jums var būt nepieciešams narkotiku vienkārši justies labi. Kā jūsu narkotiku lietošanas pieaugumu, jūs varat atrast, ka tas ir arvien grūtāk iet bez narkotikām. Mēģinājumi pārtraukt narkotiku lietošanu var izraisīt intensīvu alkas un liek jums justies fiziski slikti (abstinences simptomus).

Atzīstot pazīmes narkotiku lietošana vai intoksikācija

Narkomānija simptomi vai uzvedība ietver, cita starpā

Dažreiz tas ir grūti atšķirt normālu pusaudžu moodiness vai angst pazīmes narkotiku lietošanas. Iespējamās pazīmes, ka jūsu pusaudzis vai cits ģimenes loceklis lieto narkotikas ietver

Pazīmes un simptomi narkotiku lietošana vai intoksikācija var atšķirties, atkarībā no narkotiku veida. Zemāk jūs atradīsiet vairākus piemērus.

Cilvēki izmanto kaņepes smēķēšanas, ēšanas, vai ieelpo ar iztvaicē formu narkotiku. Kaņepes bieži notiek pirms vai lieto kopā ar citām vielām, piemēram, alkohola vai citu nelegālo narkotiku, un bieži vien ir pirmais narkotika mēģinājis.

Marihuāna, hašišs un citi kaņepju saturošas vielas

Pazīmes un simptomi nesenās lietošanas var ietvert

Ilgtermiņa (hroniska) lietošana bieži ir saistīta ar

Divas grupas sintētisko narkotiku – sintētisko kanabinoīdu un aizvietot katinonus – ir nelikumīga lielākajā daļā valstu. Šo medikamentu iedarbība var būt bīstama un neprognozējama, jo nav kvalitātes kontroles un dažas sastāvdaļas nedrīkst būt zināms.

Sintētiskie kanabinoīdi, ko sauc arī par “K2” vai “Spice”, tiek izsmidzināts uz kaltētu garšaugu un tad kūpinātas, bet var pagatavot kā zāļu tējas. Neskatoties uz ražotāja apgalvojumiem, tie ir ķīmiskie savienojumi, nevis “dabas” vai nekaitīgiem produktiem. Šīs zāles var radīt “augsts” līdzīgs marihuānas un ir kļuvuši populāri, bet bīstama alternatīva.

Pazīmes un simptomi nesenās lietošanas var ietvert

Sintētiskie kanabinoīdi un aizstāt katinoniem

Aizstāt katinoniem, ko sauc arī par “vannas sāļi,” ir psihoaktīvās vielas līdzīgi amfetamīniem, piemēram, ekstazī (MDMA) un kokaīnu. Neskatoties uz nosaukumu, tie nav vannas līdzekļi, piemēram, Epsom sāļi. Aizstāt katinoniem var ēst, ieelpot vai injicēt, un ir ļoti atkarību. Šīs zāles var izraisīt smagu saindēšanos, kas rada bīstamu ietekmi uz veselību vai pat nāve.

Pazīmes un simptomi nesenās lietošanas var ietvert

Barbiturāti un benzodiazepīni ir recepšu centrālās nervu sistēmas nomācošiem. Viņi bieži izmanto un ļaunprātīgi, meklējot sajūtu relaksācijas vai vēlmi “izslēgt” vai aizmirst stresu domas vai sajūtas.

Fenobarbitāls, amobarbital (Amytal) un secobarbital (Seconal Sodium) ir piemēri barbiturātiem. Piemēri benzodiazepīnu ietver nomierinošus līdzekļus, piemēram, diazepāmu (Valium), alprazolāmu (Xanax, Niravam), lorazepāma (Ativan), klonazepāmu (Klonopin) un chlordiazepoxide (Librium).

Pazīmes un simptomi nesenās lietošanas var ietvert

Stimulatori amfetamīnus, me (metamfetamīna), kokaīnu un metilfenidāts (Ritalin). Tos bieži izmanto un ļaunprātīgi, meklējot “augsts”, vai lai palielinātu enerģiju, lai uzlabotu sniegumu darbā vai skolā, vai zaudēt svaru vai kontrolēt apetīti.

Barbiturāti un benzodiazepīni

Pazīmes un simptomi nesenās lietošanas var ietvert

Kluba zāles parasti izmanto klubi, koncerti un ballītes. Kā piemērus var minēt ekstazī vai Molly (MDMA), oksisviestskābe (GHB), flunitrazepams (Rohypnol, vai roofie) un ketamīns. Šīs zāles ir ne visi tajā pašā kategorijā, bet tos vieno dažus līdzīgus efektus un briesmām, ieskaitot ilgtermiņa kaitīgo iedarbību.

Me, kokaīns un citi stimulanti

Tāpēc, ka GHB un Rohypnol var izraisīt nomierinošu efektu, muskuļu relaksāciju, apjukumu un atmiņas zudums, potenciāls seksuālo uzvedību vai seksuālas vardarbības, ir saistīts ar to lietošanu šīm zālēm.

Pazīmes un simptomi lietošanu kluba zālēm var ietvert

Izmantot halucinogēniem var radīt dažādas pazīmes un simptomi, atkarībā no narkotikām. Visbiežāk halucinogēni ir lizergīnskābes dietilamīds (LSD) un fenciklidīns (PCP).

LSD lietošana var izraisīt

PCP lietošana var izraisīt

Pazīmes un simptomi inhalāciju izmantošanas atšķirties, atkarībā no vielas. Daži parasti ieelpoto vielu iekļautu līmi, krāsu atšķaidītājus, korekcijas šķidrums filcs tip marķieri šķidrums, benzīns, tīrīšanas šķidrumu un mājsaimniecības aerosola produktiem. Sakarā ar toksisko par šo vielu, lietotāji var attīstīties smadzeņu bojājumus.

Club narkotikas

Pazīmes un simptomi izmantošana var ietvert

Opioīdu narkotisko, painkilling narkotikas ražotas no opija vai izgatavoti sintētiski. Šo narkotiku klase ietver, cita starpā, heroīns, morfijs, kodeīns, metadona un oksikodona. Daži cilvēki, kas esmu bijis, izmantojot opioīdus ilgā laika periodā terapijas laikā var būt nepieciešama ārsta noteikta uz laiku vai ilgtermiņā narkotiku aizvietošanu.

Pazīmes un simptomi narkotiku lietošanas un atkarības var ietvert

Ja jūsu narkotiku lietošana ir ārpus kontroles vai rada problēmas, saņemt palīdzību. Jo ātrāk jūs meklēt palīdzību, lielāka jūsu izredzes ilgtermiņa atveseļošanos. Runājiet ar savu primāro ārstu vai redzēt garīgās veselības pakalpojumu sniedzēju, piemēram, ārsts, kas specializējas atkarības medicīnā vai atkarību psihiatriju, vai licencētas alkohola un narkotiku padomdevējs.

halucinogēni

Inhalantu

Veikt iecelšanu, lai apmeklētu ārstu, ja

narkotiskās pretsāpju

Ja jūs neesat gatavi vērsties pie ārsta, palīdzības līnijas un uzticības tālruņi var būt laba vieta, lai uzzinātu par ārstēšanu. Jūs varat atrast šīs līnijas uzskaitīti tālruņu katalogā vai internetā.

Kad apmeklēt ārstu

Meklējiet ārkārtas palīdzību, ja jūs vai kāds jūs zināt, ir veikusi zāles un

Cilvēki cīnās ar atkarību parasti noliedz viņiem ir problēma un nelabprāt ārstēties. Intervences prezentē mīļoto ar strukturētu iespēju veikt izmaiņas, pirms lietas iegūt vēl sliktāk un var motivēt kādu lūgt vai pieņemt palīdzību.

Intervences rūpīgi plānota un to var izdarīt, ģimeni un draugiem, konsultējoties ar ārstu vai profesionāls, piemēram, licencēta alkohola un narkotiku padomdevējs, vai režisors intervences speciālistu. Tā ietver ģimeni un draugus un dažreiz kolēģiem, garīdznieki vai citiem, kas rūpējas par cilvēku cīnās ar atkarību.

iejaukšanās laikā, šie cilvēki pulcējas kopā, lai būtu tieša, sirds un sirds saruna ar personu, par narkomānijas sekām un lūgt viņam vai viņai pieņemt ārstēšanu.

Tāpat kā daudzi garīgās veselības traucējumiem, vairāki faktori var veicināt attīstību, narkomānijas un atkarības. Galvenie faktori ir

Fiziskā atkarība, šķiet, notiek, kad atkārtota narkotiku lietošana maina jūsu smadzenes jūtas baudu. Addicting narkotika izraisa fiziskas izmaiņas dažu nervu šūnām (neironiem) jūsu smadzenēs. Neironi izmantot ķimikālijas sauc neirotransmiteri, lai sazinātos. Šīs izmaiņas var palikt ilgi pēc tam, kad pārtraukt lietot narkotikas.

Jebkura vecuma cilvēkiem, dzimumu vai ekonomisko stāvokli, var kļūt atkarīgi no narkotikas. Tomēr daži faktori var ietekmēt iespējamību un ātrumu attīstīt atkarību

Narkotiku lietošana var būt ievērojamas un kaitīgas īstermiņa un ilgtermiņa sekas. Ņemot dažas zāles var būt īpaši riskanti, it īpaši, ja Jūs lietojat lielas devas vai apvienot tos ar citām narkotikām vai alkoholu. Lūk, daži piemēri.

Citas dzīve mainās komplikācijas

Inscenējums iejaukšanās

Atkarība no narkotikām, var radīt virkni bīstamu un kaitīgu komplikācijas, tai skaitā

Tas var palīdzēt, lai saņemtu neatkarīgu skatījumu no kāds jūs uzticaties un kas zina, jums labi. Jūs varat sākt, apspriežot jūsu vielu lietošanu ar savu primāro ārstu, vai lūgt nosūtīšana pie speciālista narkotiku atkarības, piemēram, licencēta alkohola un narkotiku padomdevējs vai psihiatra vai psihologa. Veikt radinieku vai draugu kopā.

Izmaiņas smadzenēs

Sagatavoties Jūsu iecelšanu

Pamatjautājumi uzdot ārstam ietver

Nevilcinieties uzdot jautājumus jebkurā laikā jūsu iecelšanu.

Jūsu ārsts var Jums uzdot vairākus jautājumus. Esiet gatavi atbildēt uz tiem rezervēt laiku iet pa jebkuru punktu vēlaties, lai koncentrētos uz. Ārsts var lūgt

Diagnostikai narkomāniju (ko sauc arī vielu lietošana traucējums) prasa rūpīgu izvērtēšanu un bieži ietver vērtējumu psihiatra, psihologa, vai licencētas alkohola un narkotiku padomdevējs. Asins, urīna vai citas laboratorijas testus izmanto, lai novērtētu narkotiku lietošanu, bet viņi nav diagnostikas tests atkarības. Šos testus var izmantot, lai uzraudzītu apstrādes un reģenerācijas.

Par diagnozi vielas izraisīta traucējuma, vairums garīgās veselības speciālistiem izmantot kritērijus diagnostikas un statistikas rokasgrāmatas psihisko traucējumu (DSM-5), ko Amerikas Psihiatriskā asociācija publicētajiem, lai diagnosticētu garīgās nosacījumus. Šī rokasgrāmata apdrošināšanas sabiedrību izmanto arī, lai atlīdzinātu par ārstēšanu.

DSM-5 kritēriji vielas izraisīta traucējuma ietver uzvedības modeli narkotiku lietošanu, kas izraisa ievērojamas problēmas un ciešanas, neatkarīgi no tā, kādas narkotikas lieto.

Ko jūs varat darīt

Ko sagaidīt no sava ārsta

Jums var būt vielas izraisīta traucējuma, ja vismaz divi no šiem jautājumiem notiek laikā 12 mēnešu periodā

Chemical atkarības ārstēšanas programmas

Ārstēšanas iespējas šādā veidā var palīdzēt jums pārvarēt atkarības un palikt bez narkotikām.

detoksikācijas

Ārstēšanas programmas parasti piedāvā

konsultācijas

Pašpalīdzības grupas

Novērst narkomānija bērniem un pusaudžiem

Novērstu recidīvu

Par detoksikācijas mērķis, ko sauc arī par “Detox” vai atsaukšana terapija, ir ļaut jums pārtraukt addicting narkotiku, cik ātri un droši, cik vien iespējams. Dažiem cilvēkiem, tas var būt droši iziet izņemšanas terapiju uz ambulatoro pamata. Citi var būt nepieciešams uzņemšanu slimnīcā vai dzīvojamo ārstniecības iestādē.

Izstāšanās no dažādu kategoriju narkotikas – piemēram, depresantiem, stimulantiem vai opioīdiem – ražo dažāda blakusparādības un nepieciešamas dažādas pieejas. Detoksikācijas var ietvert pakāpeniski samazinot devu narkotiku vai uz laiku aizvietojot citas vielas, piemēram, metadons, buprenorfīns, vai buprenorfīna un naloksona kombinācija.

Kā daļa no narkotiku ārstēšanas programmas, konsultācijas – saukta arī runāt terapiju vai psihoterapija – var izdarīt, psihologa, psihiatra, vai licencētas alkohola un narkotiku konsultants ar individuālu, ģimenes vai grupas. Terapeits vai padomdevējs var

Daudzi, lai gan ne visi, pašpalīdzības atbalsta grupas izmanto 12 soļu modeli, Anonīmo Alkoholiķu vispirms attīstīta. Pašpalīdzības grupas, piemēram, narkotikas Anonīms, palīdzēt cilvēkiem, kuri ir atkarīgi no narkotikām.

Self-help atbalsta grupa ziņa ir tā, ka atkarība ir hroniska slimība ar briesmām recidīva. Pašpalīdzības atbalsta grupas var samazināt kauna sajūtu un izolāciju, kas var novest pie recidīvu.

Jūsu terapeits vai konsultants var palīdzēt jums atrast pašpalīdzības grupu. Jūs varat arī atrast atbalsta grupu savā kopienā vai internetā.

Pārvarot atkarība un uzturas bez narkotikām prasa pastāvīgu piepūli. Apgūstot jaunas spējas un zinot, kur meklēt palīdzību, ir būtiska. Veicot šos pasākumus, var palīdzēt

Labākais veids, lai novērstu atkarības ar nelegālu narkotiku ir nelietot zāles vispār.

Izmantojiet piesardzība, kad lieto atkarību recepšu medikaments. Ārsti izrakstīt šos medikamentus pie drošas devu un kontrolēt to izmantošanu, lai jūs neesat dota pārāk lielu devu vai pārāk ilgu laiku. Ja jums liekas, ka jums ir nepieciešams veikt vairāk nekā noteiktajā devu, zāles, konsultējieties ar ārstu.

Veikt šīs darbības, lai palīdzētu novērst narkomāniju jūsu bērniem un pusaudžiem

Kad jūs esat atkarīgi no narkotiku, tu esi liels risks atkal nonākt modeli atkarības. Ja jūs sākat, izmantojot narkotiku, tas ir iespējams, jūs zaudējat kontroli pār tās izmantošanu atkal – pat tad, ja jums ir bijusi ārstēšana un neesat lietojuši šo narkotiku kādu laiku.

apmeklējiet savu ārstu