sausa āda guide – cēloņi, simptomi un ārstēšanas iespējām

Kas tas ir?

Normāla āda ir mīksta, mīksta tekstūra, jo tā ūdens saturu. Ādai justies mīksts, padevīgs un “normāls”, tās augstākā slāņa jāsatur vismaz 10% ūdens – un ideālā gadījumā starp 20% un 35%. Lai palīdzētu aizsargāt ārējā slāņa ādas zaudē ūdeni, ādas tauku dziedzeri ražot eļļainu vielu, ko sauc sebum. Sebum ir sarežģīts maisījums taukskābju, cukura vasku un citām ķīmiskām vielām, kas veido aizsargbarjeru pret ūdens iztvaikošanu. Ja āda nav pietiekami daudz sebum, tā zaudē ūdeni un jūtas sausa. Ja vides faktori izraisa vairāk ūdens iztvaikošanu un apbērt spēju sebum, lai novērstu ūdens zudumu, āda sačokurot un kreka .; Sausa āda, ko sauc arī xerosis, ir ļoti izplatīta problēma mūsdienu sabiedrībā, kas ietekmē visu vecumu cilvēkiem, pat zīdaiņus. Savienotajās Valstīs, vairumā gadījumu ir sausas ādas, ir saistīts ar vienu vai vairākiem no šiem faktoriem; Samazināts ražošanas sebum – Tas bieži vien ir faktors, gados vecākiem cilvēkiem, jo ​​skaits un tauku dziedzeru darbība ādā ir tendence samazināties līdz ar vecumu .; Zaudējums esošo sebum – Tas parasti izraisa dzīvesveida faktori, piemēram, pārmērīga peldēšanās vai dušas, pārmērīga nokasot ādas, bet mazgāšanas vai bargas ziepes, kas izšķīdina aizsargslāni sebum. Dažos gadījumos rezultāts ir sausa āda pa visu ķermeni, it īpaši starp skolu sportistiem, kuri duša vairākas reizes dienā. Citos gadījumos, sausa āda ietekmē tikai rokas – piemēram, veselības aprūpes darbinieku, pārtikas apstrādes, mājas tīrīšanas līdzekļi, mājsaimnieces, mātēm ar bērnu autiņi un citiem, kas bieži jāmazgā rokas .; Vides apstākļus, kas palielina ūdens zudumu – Extreme vides apstākļi var apbērt ādas dabīgo aizsargbarjeru, izraisot ūdens iztvaikot. Tas ir svarīgs iemesls sausai ādai starp cilvēkiem, kuri dzīvo saulē ceptas tuksneša klimatā, jo īpaši daļās dienvidrietumu ASV. Pārlieku sauss gaiss telpās arī var radīt sausu ādu un “ziemas nieze” ziemeļu ASV, jo īpaši cilvēkiem, kuri lieto piespiedu gaisa padeves apkures sistēmas. Starp āra sportistiem, pakļautība vēja un saules bieži var iztvaikot ūdeni no ādas, padarot virsmu justies nieze un sausa. Pat peldētāji var saņemt sausa āda, jo ķīmiskais saturs baseina ūdens faktiski vērš mitrumu no ādas.

simptomi

Dažreiz, vienīgais simptoms sausa āda ir nieze, lai gan lielākā daļa cilvēku arī ievērosiet, ka viņu āda ir pārslains un nedaudz vairāk grumbaina nekā parasti. Simptomi sausa āda var pasliktināt ziemas mēnešos, īpaši, ja jūs pavadīt daudz laika telpās, kur uzkarsēts gaiss ir sauss .; diagnoze; Vairumā gadījumu nekomplicētu sausas ādas, jūs varat veikt diagnozi pats. Sākt ar savu parasto ādas kopšanas rutīnas. Vai jūs bieži vien ilgi, karstā vannā vai dušas, ko var nomazgāšanas jūsu ādas aizsargslāni sebum? Vai jūs duša vairākas reizes dienā vai berzi jūsu ādas virsmu ar skarbu ziepes? Vai jums ir darbs, kas prasa biežu roku mazgāšanas ?; Tālāk, pārbaudīt savu vides riska faktorus, gan telpās, gan ārā. Vai tu dzīvo sausā, tuksneša klimats? Vai jūs parasti pavadīt savu ziemas mēnešos telpās, apsildāmās telpās bez mitrinātāja? Kad jūs iet ārā, jūs aizsargāt savu ādu ar piemērotu apģērbu, vai ar saules uz atklātām virsmām? Kad bija pēdējā reizi, kad izmanto mitrinātājs ?; Paredzams, ilgums; Kad jūs sāksiet pareizi rūpēties par savu ādu, tad Plākšņainības un nieze sausa āda vajadzētu uzlabot vienas vai divu nedēļu laikā. Daudzos gadījumos, labs mitrinātājs sāks padarīt jūsu ādai izskatīties mīkstāka un elastīgāka dažu minūšu laikā .; Bez pienācīgas aprūpes, sausa āda var kļūt par hronisku problēmu, kas var izraisīt ādas sabiezējums, plaisāšanu un asiņošana. Tas var palielināt savu risku ādas infekcijas .; novēršana; Jūs varat palīdzēt novērst sausas ādas, veicot šīs darbības; Pelde ar ērti siltu (ne karstu) ūdeni, izmantojot unscented ziepes, kas vai nu ir augsts tauku saturs vai satur glicerīnu. Izvairieties attīrīšana .; Ja esat sportists, duša off ātri pēc treniņa vai spēles. Izmantojiet siltu ūdeni, un dot savu maigām ziepēm, jo ​​lieljaudas “sporta” zīmoli var būt pārāk spēcīga .; Kad esat pabeidzis savu vanna vai duša, pat sausa un nekavējoties piemēro mitrinātājs. Bez aromāta mitrinošs losjons ir viegli piemērot un palīdzēs uzturēt ādas mitrumu .; Aptver skarto ādu, ja jūs spēlēt ārā. Ja jūs nevarat valkāt aizsargapģērbu dēļ karstā laika vai spēļu noteikumus, piemērot saules aizsargkrēmu ar mitrinātājs. Ja esat peldētājs un ir problēmas ar sausu ādu, piemērot gaismas kārtu vazelīnu pirms ievadīt baseinu. Duša, kad esat ārā no baseina, pat sausa, un nekavējoties piemērot mitrinātājs .; Ja jūsu iekštelpu gaiss ir sauss ziemas mēnešos, izmantojiet gaisa mitrinātāju, lai paaugstinātu mitruma līmeni .; Kā nepieciešams dienas laikā, piemēro mitrinātājs, kas satur vismaz vienu no šādām sastāvdaļām: glicerīns, urīnviela, piroglutamīnskābes, sorbitolu, pienskābe, laktāta sāļus vai alfa-hidroksi skābes .; Izvairieties pārdozējot pretsviedru un smaržas, jo šie produkti var sausa āda.

diagnoze

Vairumā gadījumu nekomplicētu sausas ādas, jūs varat veikt diagnozi pats. Sākt ar savu parasto ādas kopšanas rutīnas. Vai jūs bieži vien ilgi, karstā vannā vai dušas, ko var nomazgāšanas jūsu ādas aizsargslāni sebum? Vai jūs duša vairākas reizes dienā vai berzi jūsu ādas virsmu ar skarbu ziepes? Vai jums ir darbs, kas prasa biežu roku mazgāšanas?

Cik ilgi tas notiek?

Kad jūs sāksiet pareizi rūpēties par savu ādu, tad Plākšņainības un nieze sausa āda vajadzētu uzlabot vienas vai divu nedēļu laikā. Daudzos gadījumos, labs mitrinātājs sāks padarīt jūsu ādai izskatīties mīkstāka un elastīgāka dažu minūšu laikā.

Kā novērst šo veselības stāvokli

Jūs varat palīdzēt novērst sausas ādas, veicot šīs darbības,

Kā, lai ārstētu šo veselības stāvokli

Ja jums ir vienkāršs gadījums sausa āda, vispirms cenšoties ieteikumus, kas izklāstīti profilakses nodaļā. Ja sausa āda saglabājas, sazinieties ar savu ārstu kabinetā padomu.

Kad apmeklēt ārstu

Zvaniet savam primārās aprūpes ārsta vai dermatologa (ārstu, kurš specializējas ādas problēmas), ja jums ir

prognoze

Kopumā, prognoze ir lielisks. Jūs bieži vien var novērst sausa āda, veicot dažas vienkāršas izmaiņas dzīvesveidā. Ja sausa āda attīstās, ir daudz nomierinošas un efektīvu pieejamo ārstēšanu. Lielākā daļa var iegādāties bez receptes.