seleriju-sīpolu maisījums ir iemesls E.coli uzliesmojumu saistīta ar Costco vistas salāti: CDC –

Ar E J Mundell

HealthDay Reporter

Piektdiena, 27. novembris, 2015 (HealthDay News) – selerijas-sīpolu maisījums iekļauti rotisserie vistas salāti no Costco veikalos ir iespējams, vaininieks aiz notiekošo E.coli uzliesmojumu un ir atgādināts, ASV Centers Slimību kontroles un profilakse piektdien paziņoja.

Saskaņā ar CDC presei, tad Montana Sabiedrības veselības laboratorija pārbaudīta kubiņos seleriju, sīpolu maisījums un konstatēja, rezultātus, kas “norāda klātbūtni E. coli O157:. H7”

Tā rezultātā, “Taylor Farms Pacific, Inc., brīvprātīgi atgādināja vairākus produktus, kas satur selerijas,” aģentūrai teica.

E. coli uzliesmojums, kas līdz šim saslima 19 cilvēki septiņās valstīs ir saistīts ar rotisserie vistas salāti un pārdod Costco veikalos.

Lielākā daļa slimību ir notikušas rietumu Amerikas Savienotajās Valstīs. Ietekmētās valstis ir Kalifornija, Kolorādo, Missouri, Montana, Utah, Vašingtonā un Virginia.

Pieciem pacientiem tika hospitalizēti, un divi ir izstrādājuši nieru mazspēja, CDC teica. Nav ziņots par nāves gadījumiem.

Izmeklēšana atklāja, ka daudzi no pacientiem nopirka vai ēda rotisserie vistas salāti no Costco.

Novembris 20, Costco, ka tā bija izņemta visa atlikušo rotisserie vistas salāti no saviem ASV veikalos un apstājās padarot produktu līdz turpmākam paziņojumam.

Šis produkts ir marķēts “Vistas salāti ar rotisserie vistas”, un ir pozīcijas numurs 37719 uz etiķetes.

Cilvēki, kuri iegādājās vistas salāti jebkurā Costco veikalā valstī novembris 20 vai pirms vajadzētu mest to prom, pat ja daži no tā ir ēst un neviens nav saslimis, CDC teica.

Izmeklēšana turpinās un CDC, kopā ar valsts un pašvaldību sabiedrības veselības amatpersonas, cenšas noteikt citus gadījumus slimības, kas saistītas ar vistas salāti.

E. coli slimība parasti parādās laikā vidēji trīs vai četras dienas pēc norīšanas dīgļu, saskaņā ar CDC. Slimība var būt smagas, un ir caureja, bieži ar asiņu piejaukumu, un vēdera krampji. Lielākā daļa cilvēku būs atgūt nedēļas laikā, bet dažās slimība var progresēt līdz nieru mazspēja. Bērni līdz 5 gadu vecumam, gados vecākiem pieaugušajiem un cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu, ir vislielākais risks E. coli slimības.

AVOTS: 27 Nov 2015, presei, ASV Centers Slimību kontroles un profilakses

veselīgas, garšīgas receptes, no un ēšanas labi žurnāls.

Vistas, Šokolādes, Salāti, Deserti, zupa