Vai man ir nepieciešams maksimālā plūsmas mērītāju, lai uzraudzītu savu alerģisko astmu?

Jūsu ārsts var lūgt jums kontrolēt jūsu alerģisku astmu mājās, izmantojot maksimālo plūsmas mērītāju. Kad jūs trieciens kā grūti, kā jūs varat iemutnī šo mazo, portatīvo ierīci, tas būs pasākums, cik grūti plaušām spēku ārā gaisu. Šis mērījums tiek saukta par jūsu maksimālā izelpas plūsma (PEF).

Maksimālā plūsmas mērītāju var palīdzēt prognozēt un novērst turpmākos astmas lēkmes. Kritums jūsu PEF rādījumus var signalizēt sašaurināšanos un sašaurinātas jūsu elpceļu – kaut kas bieži notiek pirms uzbrukuma. Veicot regulāras PEF mērījumus, jūs varat dot savu ārsts informāciju viņš vai viņa vajadzībām, lai izlemtu, vai, lai palielinātu vai pielāgot medikamentus.

Maksimālais plūsmas mērītāju var arī palīdzēt jums, un ārsts

Kad jūs pirmo diagnosticēta alerģisku bronhiālo astmu, Jūsu ārsts var lūgt jums izpūst uz maksimālā plūsmas mērītāju divas vai trīs reizes dienā uz pāris nedēļām, lai uzzinātu savu personīgo labāko lasījumu – jūsu PEF ja astma tiek labi kontrolēta.

Jūsu lasījumi būs ietilpst vienā no trim zonām

Pastāstiet ārstam, ja Jūsu PEF rādījumus griezt ārā no zaļās zonas bieži, pat ja tie piepeši atpakaļ pēc tam, kad lietot medikamentus.

ar