vēža skrīninga pārskats (pdqто): skrīninga [] -Kas ir vēža skrīnings?

Vēža skrīninga meklē vēža pirms persona ir kādi simptomi.

importan; Ir iespējams, ka galvenais nosaukums Ziņojuma Ewing sarkoma nav vārdu jūs gaidīts. Lūdzu, pārbaudiet sinonīmus uzskaitīti, lai atrastu citu vārdu (-s) un traucējumi apakšnodaļas (-us), uz ko attiecas šis ziņojums.

Ir svarīgi atcerēties, ka tad, kad ārsts iesaka skrīninga testu, tas ne vienmēr nozīmē, viņš vai viņa uzskata, ka jums ir vēzis. Skrīninga pārbaudes tiek darīts, ja tev nav vēža simptomi.

Ir dažādi skrīninga testu.

Skrīninga testi ietver šādus

Skrīninga testi ir riski.

Ne visi skrīninga testi ir noderīgi, un lielākā daļa ir riski. Ir svarīgi zināt riskus pārbaudes un vai tas ir pierādīts, lai samazinātu iespēju nomirt no vēža.

Daži skrīninga testi var radīt nopietnas problēmas.

Daži skrīninga procedūras var izraisīt asiņošanu vai citas problēmas. Piemēram, resnās zarnas vēzi skrīnings ar sigmoidoscopy vai kolonoskopija var izraisīt asaras gļotādas kolu.

Viltus pozitīvs testa rezultāti ir iespējams.

Skrīninga testa rezultāti var izrādīties neparasti, pat ja nav vēzis. Viltus pozitīvu testa rezultātu (viens, kas parāda, ka ir vēzis, ja tur tiešām nav), var izraisīt trauksmi un parasti seko vairāki testi un procedūras, kas arī ir riskus.

Viltus negatīvs testa rezultāti ir iespējams.

Skrīninga testa rezultāti var izrādīties normāli, lai gan tur ir vēzis. Persona, kas saņem viltus negatīvs testa rezultātu (viens, kas parāda nav vēzis, ja tur tiešām ir), var aizkavēt meklē medicīnisko aprūpi, pat tad, ja tur ir simptomi.