vides alerģijas cēlonis

putekšņi

pelējums

Gan ģenētisko un vides faktori var veicināt alerģijas. Alerģisku rinītu (siena drudzis) un astma ir izraisījusi pakļaušanu gaisā alergēniem. Avoti alergēnu ietver ziedputekšņi, mājdzīvnieku blaugznas, mājas putekļu ērcīšu, pelējuma, prusaku, un grauzējus.

Katru pavasari, vasaru, un rudenī, augi atbrīvot tiny putekšņu graudu, lai stimulētu citus augus no tās pašas sugas.

Citas Iekštelpu Alergēni

Cilvēki ar alerģisko rinītu vai astmu paasināt ziedputekšņi ir simptomi tikai par periodu vai sezonu, kad ziedputekšņu graudi, uz ko viņi ir alerģija ir gaisā. Piemēram, lielākajā daļā ASV, zāles ziedputekšņi ir klāt laikā pavasarī. Alerģisks rinīts, ko izraisa ziedputekšņi, ko sauc arī par “sezonas alerģisks rinīts,” ietekmē aptuveni 7 procentiem pieaugušo un 9 procentiem bērnu Amerikas Savienotajās Valstīs. Tomēr ne visi sezonas simptomus izraisa ziedputekšņi. Rinovīrusu, cēlonis saaukstēšanās, izraisa iesnas degunus un izraisa astmas lēkmes rudenī un pavasarī. Tas ne vienmēr ir viegli izrēķināt, vai alerģija vai saaukstēšanās ir iemesls šiem simptomiem, lai gan daži clues var palīdzēt pateikt divas intervālu. Piemēram, drudzis liecina auksts, nevis alerģija, un simptomi ilgst vairāk nekā divas nedēļas liecina alerģijas nevis auksti. Lai uzzinātu vairāk, skatiet tas ir auksts vai alerģija? (PDF).

Lielākā daļa no putekšņiem, kas rada alerģiskas reakcijas nāk no kokiem, nezālēm, un stiebrzāles. Šie augi veikt nelielas, gaismas, un sausas putekšņu graudu, kas tiek veiktas ar vēju. Starp Ziemeļamerikas augi, stiebrzāles ir visizplatītākais iemesls alerģiju. Ragweed ir galvenais vaininieks starp nezālēm, bet pārējie galvenie avoti nezāļu ziedputekšņi ietver vībotne, balanda, Jēra ceturtdaļas, un Tumbleweed. Dažas sugas koku, tai skaitā bērza, ciedra un ozola, ražo arī ļoti alerģiju putekšņus. Augi, kas apputeksnē, izmantojot kukaiņiem, piemēram, rozes un dekoratīvo ziedošo koku, piemēram, ķiršu un bumbieres, parasti neizraisa alerģisko rinītu vai astmu.

Putekšņu skaits, bieži ziņoja vietējie laika raidījumi vai alerģija mājas lapas, ir pasākums, cik daudz putekšņu koncentrācija gaisā. Ziedputekšņu skaits mēdz būt augstākais agri no rīta par siltu, sausu, vējains dienas un zemākais laikā salīgs, mitrās periodiem. Kaut arī ziedputekšņu skaita atspoguļo pēdējo 24 stundu laikā, tie ir noderīgi kā vispārīgs rokasgrāmata kad tas var būt gudrs, lai uzturēties telpās ar aizvērtiem logiem, lai izvairītos no saskares ar noteiktu ziedputekšņiem.

Lai uzzinātu par ziedputekšņu skaitu kādā konkrētā jomā, apmeklējiet American Academy of Alerģijas, astmas un imunoloģijas Nacionālais Alerģijas biroja mājas lapā.

Veidnes ir atrodami gan telpās, gan ārā. Āra veidnes tiek pārvadāti ar vēju, piemēram, ziedputekšņi. Ir daudz dažādu veidu veidnes, taču tikai daži šķiet radīt veselības problēmas. Augsts pelējuma Alternaria ir bijusi saistīta ar smagu astmu vasaras beigās augšējā Midwest ASV. Aspergillus, vēl viens no pelējuma tips, ir saistīta ar smagu un hronisko formu astmu.

Iekštelpu veidnes var izraisīt alerģiju, kā arī citu ietekmi uz veselību. Daži cilvēki ziņo nejūtas labi, dzīvojot kādā sapelējis vai mitrā vidē, pat ja viņiem nav alerģijas. Tomēr ir maz pētījumu pārbaudot ietekmi uz iekštelpu pelējuma veselību.

Alerģiska rinīta un astmas arī var uzsākt pakļaušanu mājas putekļiem, piemēram, mājsaimniecības darbus, piemēram, putekļu sūcēju vai slaucīšana laikā. Putekļi ir vielu maisījums, un var saturēt alergēnus no mājas putekļu ērcītes, mājdzīvnieku, pelējuma, prusaku, un grauzējiem. Tarakāns un pele alerģija ir kopīgas ar zemiem ienākumiem, pilsētu teritorijas un ir galvenie cēloņi astmas patoloģija bērnu vidū, kā theernment finansēto pētījumi rāda. Piemēram, 1997. gadā, theernment atbalstīto zinātnieki ziņoja, ka prusaks alerģiju un iedarbības apvienojums ar kukaiņiem ir svarīgs iemesls astmas saistītu slimību un hospitalizāciju vidū iekšpilsētas bērniem.

Kaut iedarbību uz dzīvniekiem, piemēram, kaķiem un suņiem var izraisīt simptomus alerģisku rinītu un astmu jutīgiem cilvēkiem, ekspozīcijas sākumā dzīvē var būt aizsargājoša iedarbība. theernment finansētā zinātnieki atklāja, ka putekļu iedarbības mājās ar suņiem var aizsargāt pret alerģiju un astmu.