ziņkārīgs par b-šūnu aktivāciju

Reālā laika Imaging B šūnu dziļi audos

atsauces

Kad Hai Qi, medicīnas doktora, Ph.D., bija absolvents students universitātē Texas Medical filiāles Galveston pirms vairākiem gadiem, viņš strādāja par grupas tropu parazītiem sauc Leishmania. Konkrētais patogēnu Dr. Qi bija mācījušies bija ziņkārīgs Leishmania suga, jo, kad tas inficētas peles, lai grauzēji varētu veiktos labāk, ja viņu imūnsistēma tika apspiestas. Bet kāpēc?

Dr. Qi mēģināja izskaidrot šo fenomenu, pārbaudot, kā parazīts varētu izmantot dendrītiskajās šūnas, kas darbojas kā centrālais regulators imūnsistēmu. Viņš zināja, ka tomēr B šūnām, vēl viens svarīgs komponents imūnās sistēmas, arī varētu būt nozīme. B šūnas ražot antivielas, kas parasti cīnīties ar infekcijām, bet šajā gadījumā, antivielas, ko ražo noteiktos B šūnu inficētajās pelēm tieši palīdzēt parazīta izplatību.

Dr. Qi prātoju, vai dendrītiskajās šūnas un B šūnas ir kaut kā saistīts ar imūnreakciju pret Leishmania infekciju. Kādu dienu, viņš noteica, ka Leishmania -infected dendrītiskajās šūnas ar īpašiem gabalu parazītu (pazīstama kā antigēnu) uz to virsmas. Viņš saprata, ka tas varētu nozīmēt dendritic šūnas tika spēlē iepriekš neparedzēta lomu aktivizējot uz B šūnām. Bet kā viņš varēja pierādīt?

Brīdis ziņkārības, piemēram, tas var nākt un iet, bet ar Dr. Qi, tas iestrēdzis. Tas pamudināja viņu pētīt B šūnu aktivāciju, un šī interese lika viņam laboratorijā theernment Iekšējās zinātnieks Ron Germain, medicīnas doktora, Ph.D., starptautiski pazīstamā imunologs, kur Dr. Qi tagad strādā kā pēcdoktorantūras pētījumiem puisis. Viņu darbs kopā nesa augļus ziņojumā, kas publicēts žurnālā Science pagājušajā gadā.

Izmantojot spēcīgu mikroskopu un fluorescējošās tagus, lai izsekotu kustību un uzvedību B šūnu, viņi notverti attēlus B šūnām tiek aktivizē dendrītiskajās šūnas dzīvu peli. B šūnas parasti aktivizēts, kad viņi atzīst konkrētu antigēnu, signalizācijas klātbūtni mikrobs vai citu ārvalstu vielas. Kad aktivizēts, B šūnas vairojas un sākt ražot antivielas, kas palīdz attīrīt organismu no infekcijas.

Ķermenis cieši kontrolē aktivizēšanu B šūnu, lai novērstu hiperaktīva imūnsistēmas atbildes reakciju, kas varētu bojāt veselīgu audus. Par B šūnām, lai kļūtu aktivizēts, piemēram, tie ir jāatzīst īpašas antigēniem un saņem impulsu no jau aktivizēts “palīgs” T šūnas, kas atzīst to pašu antigēnu. Palīgs T šūnu paši nevar aktivizēt, ja tie saskaras ar specifisku antigēnu virsmas trešās imūnās šūnas-parasti ir aktivizēts dendrītisko šūnu tipa.

Imūnā sistēma palielina izredzes uz šo konkrēto B šūnu-T šūnu mijiedarbības notiek, koncentrējot imūnās šūnas limfmezglos-imūnsistēmas orgāniem, kas filtrs audu šķidrumi vīrusiem, baktērijām un citiem mikrobiem. Limfmezglos, cirkulējošo imūnsistēmas šūnas var atklāt antigēnu no šiem mikrobiem un kļūt aktivizēts. Bieži vien, dendrītiskajās šūnas ir transportlīdzekļi, kas apvieno mikrobu antigēnu no audiem uz limfmezglos.

B šūnām iebrauc limfmezglus no asinsritē parasti savāc specializētās jomās pazīstams kā folikulu. Zinātnieki jau sen domāju, ka B šūnām atpazīt antigēnu in folikulu, izietu no folikulu, un tikai tad kļūt aktivizēta, ja viņi sastopas aktivizēts palīgs T šūnu.

Viena problēma ar šo teoriju, teiksim DRS. Qi un Germain, ir, ka daži antigēna gabali ir pārāk lielas, lai ievadītu folikulu. Tagad viņu darbs liecina antigēns var nav.

Izmantojot specializētu mikroskopisko metodi, kas ļauj reālā laika attēlu imūnsistēmas šūnu dziļi audos dzīvo pelēm, viņi kāpurķēžu uzvedību fluorescenti iezīmējuši dendrītisko šūnu un B šūnas limfmezglos. Viņi strādā triks, kas padara B šūnām iedegas atšķirīgu krāsu, kad viņi atklāj antigēnus-kaut kas iepriekš nav darīts dzīvojamā peles, kas palīdzēja viņiem pamanīt precīzi, kad un kur tie B šūnas tika aktivizēts.

Viņi novēroja B šūnu iekļūšanu limfmezgli un kļūst aktivizēta pēc mijiedarbojas ar dendrītiskajās šūnās kurām pareizos antigēniem. Tas viss notika pirms B šūnām varētu iekļūt folikulu.

Kāda mikroskopisko s show, saka Dr. Qi, ir tas, ka bez viņu vairāk pazīstams lomu aktivizējot palīgs T šūnas, dendrītiskajās šūnas pārvadā antigēnu limfmezglos var iesniegt savus antigēnu B šūnas un aktivizēt tos. Drs. Qi un Germain domāju, ka tas varētu būt nozīmīgs risinājums, kā mūsu B šūnas varētu ražot antivielas lieliem gabaliem antigēniem. Turklāt, uzrādot antigēnu B šūnu un palīgs T šūnas, tajā pašā laikā blakus esošo atrašanās vietu, dendritic šūnas var arī izmantot, lai veicinātu sapulces T šūnu un B šūnas, kas atpazīst vienu un to pašu antigēnu. Zinātniekiem, piemēram, Drs. Qi un Germain, tas ir romāns aspekts dendrītisko šūnu bioloģijas, ka kādu dienu var atvērt jaunus veidus, kā palielināt antivielu atbildes.

Qi H et al. Extrafollicular aktivizēšana limfmezglu B šūnām, antigēnu nesošo dendritic šūnas. Zinātne DOI: 10,1126 / science.1125703 (2006).